Konwent Wielkanocny kapłanów Dekanatu Kędzierzyn

W Wielkanocny Czwartek tj. 25 kwietnia o godz. 18.00 uroczystą Mszą św. rozpoczął się świąteczny Konwent kapłanów Dekanatu Kędzierzyn. Podczas tegorocznego Konwentu Wielkanocnego duchowni z jedenastu parafii modlili się wspólnie w intencji zmarłych kapłanów, którzy pełnili posługę w parafiach dekanatu, księży obecnie w nich posługujących, o nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również w intencji wiernych z całego dekanatu. W uroczystej Mszy św. zgromadzili się licznie parafianie, ministranci i marianki. To wyraz troski o kapłanów i zarazem wdzięczności. Każdy z nas otrzymał różę, jako symbol podziekowania za głoszenie Chrystusa Zmartwychwstałego. Podczas Mszy św. wierni modlili się gorąco w intencji ks. Proboszcza Jerzego Pawlik z okazji imienin. Marianki i Parafialna Rada Duszpasterska po Komunii św. wyrazili wdzięczność poprzez bogate w treść życzenia i śpiewy.

 

Mszy koncelebrowanej przewodniczył ks. dziekan Jarosław Krężel, proboszcz parafii pw. św. Jana Nepomucena w Starym Koźlu. Homilię wygłosił ks. Norbert Matuszek, proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej w Bierawie. Księża dekanatu Kędzierzyn gromadzą się na tego typu spotkaniu każdego roku podczas oktawy wielkanocnej, także w nawiązaniu do zgromadzenia w Wieczerniku, w czasie którego uczniom ukazał się Jezus Zmartwychwstały. Konwenty odbywają się kolejno w poszczególnych parafiach dekanatu.

Wszystkim Parafianom, Grupom Parafialnym, a w szczeglności: Ministrantom, Mariankom, Szafarzom, Parafialnej Radzie Duszpasterskiej, Chórowi, Caritas składamy serdeczne Bóg zapłać za modlitwy i pomoc duszpasterską.

Ks. Bogdan Węgrzyn

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONWENTU WIELKANOCNEGO

Nasze konto bankowe

Plakaty
Godziny Mszy św.

W dni powszednie:
codziennie o godzinie, 7.30 z wyjątkiem czwartku,
oraz 18.00 z wyjątkiem poniedziałku, środy

W niedzielę:
18.00 (sobotni wieczór)
7.30, 10.00, 11.30, 16.00
8.45 w jęz. Niemieckim
( co drugi tydzień)

Nieszpory: 15.15

Gazetka Parafialna