SŁOWO PROBOSZCZA DO PARAFIAN

2020 parafiaOd 24.03.2020 wydano nowe zarządzenia Rządu RP. Następnie Episkopat Polski przekazał swoje uwagi, a DEKRET wydał Biskup Opolski.

 1. W związku z DEKRETEM od środy 25.03.2020 w kościele może przebywać nie więcej niż 5 osób (nie licząc osób pełniących posługę liturgiczną). Zarządzenie to dotyczy udziału we mszy świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu i prywatnej modlitwy w kościele. Na mszę świętą może przyjść 5 osób z rodziny, która zamówiła intencje mszalną.  
 2. Gdy wchodzimy do kościoła, a jest już obecnych 5 osób - proszę nie powiększanie liczby modlących się. To samo dotyczy mszy pogrzebowej i obecności na cmentarzu.
 3. Kapłani będą odprawiali msze święte według przyjętych intencji, które są też zapisane w Gazetce Nasza Wspólnota na naszej stronie internetowej. Dodatkowo sprawowana jest Msza św. o godz. 15.00 w dni powszednie do Bożego Miłosierdzia o zatrzymanie epidemii i w int. wszystkich służb które walczą z epidemią, za chorych i zmarłych i ich rodziny.
 4. Kościół będzie otwarty cały dzień. Przez cały dzień można wstąpić na modlitwę, poprosić o spowiedź wcześniej się umówić 77/4723455
 5. Zachęcamy do uczynienia Aktu Żalu Doskonałego….. – tekst w zakładce na stronie internetowej
 6. Odwołane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 7. W niedzielę msze święte będziemy odprawiali według zamówionych intencji w następujących godzinach: 3o - 8. 45 w j. niem co drugą niedzielę - 10.oo - 11.3o - 16.oo, może w nich uczestniczyć tylko 5 osób, tylko z rodziny zamawiającej intencje!
 8. Taka sytuacja jest zapowiadana do Wielkiej Soboty czyli będzie obejmowała Triduum Paschalne. Biskup Opolski wystosuje kolejny dekret dotyczący liturgii Triduum Paschalnego.
 9. Proponujemy w tych wielkopostnych dniach korzystać z nauk rekolekcyjnych, nabożeństw wielkopostnych, które są transmitowane poprzez różne telewizje  i rozgłośnie radiowe lub internet.
 10. Kilka razy w ciągu dnia transmitowana jest msza święta - jeżeli duchowo w niej uczestniczymy - odstawmy na bok różne zajęcia, a w niedzielę postawmy krzyż na stole, zapalmy świeczkę i z całą rodziną, w skupieniu, włączmy się w odbiór przekazu mszalnego, przyjmując duchowo Komunię Świętą.
 11. Bierzmowania i Pierwsze Komunie święte zostają przeniesione na dalszy termin, nie wcześniejszy niż po 31 sierpnia 2020.
 12. Proszę o przeczytanie DEKRETU Biskupa Opolskiego z 24 marca 2020
 13. Dziękujemy tym, którzy przekazali ofiary na potrzeby parafii. Znaleźliśmy się w trudnej sytuacji, tak jak wiele różnych firm czy zakładów nie mających przychodów. Na konto można przekazywać też ofiary za sprawowane Msze święte. Prosząc - dziękuję za każdą ofiarę. Bóg zapłać! Numer konta parafii znajdziemy na stronie parafii.

-------------------------------------------------------------------------------------

         Prosimy wszystkich ludzi wierzących o modlitwę w intencji ustania epidemii w Polsce i na świecie, a także o pokój serc i łaskę głębokiego nawrócenia dla każdego z nas.

         Módlmy się o zdrowie dla chorych, dla tych, którzy się nimi opiekują: lekarzy   i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych i mundurowych.

         Módlmy się o wygaśnięcie epidemii.

              ...od powietrza, głodu, ognia i wojny - wybaw nas Panie

         ...abyś lud Twój od szerzącej się epidemii zachować raczył - prosimy Cię Panie!

Niech godzina 20.30 łączy nas i całą Polskę na modlitwie.

Księżą modlą się wtedy w kaplicy na plebanii, a Wierni w domach!

 

Proboszcz ks. Jerzy Pawlik

Nasze konto bankowe

Plakaty
Godziny Mszy św.

W dni powszednie:
codziennie o godzinie, 7.30 z wyjątkiem czwartku,
oraz 18.00 z wyjątkiem poniedziałku, środy

W niedzielę:
18.00 (sobotni wieczór)
7.30, 10.00, 11.30, 16.00
8.45 w jęz. Niemieckim
( co drugi tydzień)

Nieszpory: 15.15

Gazetka Parafialna