Dzieci Maryi

2022 dmGrupa "Dzieci Maryi" w parafii św. Piusa X i św. Marii Goretti powstała w 1988 roku. Założycielką była s. M. Alberta ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, która pochodziła z parafii św. Eugeniusza z Kędzierzyna. Przyjeżdżała do nas uczyć dzieci z zerówki i klasy początkowe lekcji religii. Przez te lat miałyśmy wielu wspaniałych opiekunów, aktualnym jest ks. Krzysztof. Dzielimy się na grupy w zależności od wieku i "stażu mariańskiego". I tak wyróżniamy: kandydatki, grupę żółtą, grupę różową, grupę zieloną i grupę niebieską.

Kolory grup odpowiadają kolorowi wstążki, na której nosimy medalik. Również wielkość medalika jest różna. Istnieje także biała wstążka, którą otrzymuje Marianka po zawarciu sakramentu małżeństwa. Może któraś z nas tego doczeka? Medaliki nosimy na uroczystościach kościelnych, nabożeństwach.

Spotykamy się w każdą sobotę (oprócz wakacji) o godz. 10.00 w salce nad zakrystią. Rozpoczynamy modlitwą. Towarzyszą nam wesołe śpiewy, zabawy, omawiamy ważne dla każdej Marianki tematy, a przede wszystkim uczymy się naśladować Maryję. Nasze działania nie kończą się jednak na wspólnych spotkaniach, ale chcemy je wprowadzać w nasze codzienne życie, w domu, w szkole itp. Marianka swoim zachowaniem ma dawać przykład innym.

Najważniejszą uroczystością dla każdej Marianki jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, które obchodzimy 8 grudnia. Wtedy następuje przyjęcie do grona Dzieci Maryi nowych dziewcząt, które będąc kandydatkami, uczestniczyły w spotkaniach i wyrażały wielką chęć do bycia Mariankami. W tym dniu również dokonuje się zmiana koloru wstążek, czyli
tzw. "awans mariański".

Opiekun ks. Krzysztof

Gazetka Parafialna

Nasze konto bankowe

Plakaty