Dni w Diecezji w ramach ŚDM 2016

sdm opoleNa tydzień przed ŚDM do wszystkich diecezji kraju młodzież zjeżdża się na tzw. Dni w Diecezji, które będą trwały od środy 20 lipca do niedzieli 25 lipca. W diecezji opolskiej podczas DwD ma zamieszkać 6000 osób z różnych krajów.

W diecezji opolskiej przygotowujemy się do ŚDM, realizując projekt „Bota Fé – Dodaj wiary”, który ma na celu pobudzać świadomość ŚDM, realizować zadania postawione przez papieża młodzieży w Rio de Janeiro, a także przygotować się do ŚDM w Krakowie. Znakiem rozpoznawczym naszych przygotowań jest żółty „plus”. Projekt Bota fe, czyli dodaj wiary, który rozpoczął się w Rio, dzieje się w Diecezji Opolskiej, dąży do Krakowa, a kończy się w Niebie. Pięknie będzie przeżyć czas TYGODNIA w diecezjach razem z młodymi z całego świata. Nie możemy się doczekać radości z którą przyjedziecie i wiary, którą będziemy się dzielić. O naszej diecezji mówi się, że jest „pojednaną różnorodnością”. Zapraszamy do Kościoła, który chce być jak Nazaret – skądkolwiek przyjedziecie znajdziecie tu Jezusowy, Wasz i nasz Dom, miejsce, które dodaje wiary. Będzie radośnie!

Dlatego zwracamy się do naszych parafian, którzy mają możliwości zaopiekować się młodymi, którzy przyjadą do naszej parafii prosimy o wypełnienie formularzu, który znajduje się tutaj - formularz zgłoszeniowy. Dodatkowo prawo polskie nakłada obowiązek posiadania zgody na przetwarzanie danych osobowych, dlatego należy podpisać oświadczenie w celach kontaktowych.

Wymagania dla przyjmujących uczestników Dni w Diecezji:
1. Zapewnienie miejsc do spania (łóżek, tapczanów, materacy) bez pościeli (uczestnicy będą posiadać własne śpiwory) w ilości zgodnej z zaznaczoną wyżej liczbą osób, a także dostępu do łazienki.
2. Zapewnienie dostępu do mieszkania w godzinach zgodnych z programem DwD (mogą to być czasem późne godziny wieczorne).
3. Przygotowanie śniadania każdego dnia dla ilości osób zgodnej z zaznaczoną wyżej liczbą osób.
4. Pomoc w dotarciu do miejsc zbiórek w parafii oraz inna pomoc potrzebna uczestnikom.

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Parafialne Centrum ŚDM wraz z Księdzem Proboszczem. Zapytania można również kierować bezpośrednio do Diecezjalnego Centrum ŚDM w Diecezji Opolskiej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nasze konto bankowe

Plakaty
Godziny Mszy św.

W dni powszednie:
codziennie o godzinie, 7.30 z wyjątkiem czwartku,
oraz 18.00 z wyjątkiem poniedziałku, środy

W niedzielę:
18.00 (sobotni wieczór)
7.30, 10.00, 11.30, 16.00
8.45 w jęz. Niemieckim
( co drugi tydzień)

Nieszpory: 15.15

Gazetka Parafialna